Fotochromy i barwienia

Zaletą soczewek fotochromowych jest samoistne dostosowanie stopnia zaciemnienia się do zmiennych warunków oświetlenia. Fotochromy różnią się technologią wykonania. Jedne zawierają cząsteczki barwnika pod powierzchnia , dzięki czemu barwią się jednolicie niezależnie od mocy soczewek, inne mają cząsteczki barwnika rozmieszczone równomiernie w materiale, dlatego soczewki o rożnych mocach mogą różnić się zabarwieniem.

Transitions Signature to najnowsza technologia soczewek fotochromowych, która zapewnia jeszcze krótszy czas reakcji na światło w porównaniu do innych soczewek fotochromowych. Wyróżnia je doskonała przejrzystość w pomieszczeniu. Niezależnie od grubości soczewek mają one stabilne zabarwienie na całej powierzchni szkła, co ma szczególne znaczenie dla klientów, którzy potrzebują soczewek o dużych mocach. Soczewki Transitions dostępne są również w wersji Transitions XTRActive, które jako jedyne przyciemniają się za szybą samochodu, umożliwiając bardzo komfortową jazdę.

Soczewki okularowe barwione służą osobom z wadami wzroku jako okulary przeciwsłoneczne. W zależności od wymagań klientów soczewki mogą być barwione w całości na jeden lub dwa kolory oraz gradalnie, metodą polegającą na stopniowym wygaszaniu koloru. Aby zapewnić pełny komfort widzenia i zadowolenia z użytkowania okularów proponujemy soczewki barwione z antyrefleksem.