Soczewki kontaktowe i płyny do pielęgnacji

Naszym klientom polecamy soczewki kontaktowe renomowanych producentów - oferujemy soczewki sferyczne oraz toryczne, do korekcji astygmatyzmu. Moce nawet do +/-30 D.

Soczewki to doskonała alternaternatywa dla okularów, jednak należy zdać sobie sprawę, że nie można nosić soczewek kontaktowych bez przerwy. Nawet jeżeli jest taka informacja producenta, że soczewki są przeznaczone do noszenia dzień i noc, lepiej dla naszych oczu, jeżeli będziemy zdejmować je tak często, jak to możliwe.  Nosząc soczewki w trybie dziennym, zdejmując na noc pamiętajmy, że dobrze dla oczu jest robić sobie przerwy od zakładania soczewek  np. na weekendy. Załóżmy co pewien czas okulary.

Rodzaje soczewek kontaktowych, ze względu na czas i sposób użytkowania:

  • Jednodniowe

  • Dwutygodniowe

  • Miesięczne

  • Kwartalne

  • Roczne

Płyny przeznaczone do pielęgnacji soczewek mają na celu usunięcie z ich powierzchni wszystkich zanieczyszczeń i osadów białkowych, jakie przenikają do soczewek podczas ich noszenia. Płyny są nieodzownym ekwipunkiem, przy używaniu soczewek kontaktowych.

Pamiętajmy, że pojemnik na soczewki wymieniamy przy każdej zmianie soczewek. Pielęgnacja soczewek kontaktowych to przede wszystkim higiena. Stosowanie płynów ma swoje uzasadnienie i daje niewątpliwie satysfakcję użytkowania soczewek kontaktowych pod warunkiem, że przed każdym założeniem i ich zdjęciem myjemy ręce.

Płyny pielęgnacyjne do soczewek kontaktowych:

ReNu

ReNu

EYEYE

EYEYE

EYEYE I-COMFORT

EYEYE I-COMFORT

Solocare Aqua

Solocare Aqua

Opti-Free

Opti-Free

Krople Nawilżające:

BAUSCH+LOMB PureVision 2

BAUSCH+LOMB PureVision 2

Air Optix

Air Optix

Eyeye BIOXY

Eyeye BIOXY

ACUVUE

ACUVUE

Bausch&Lomb SofLens

Bausch&Lomb SofLens